Wersje językowe
Waluty
Przedsprzedaż
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

2022 Niue 1$ Caravaggio - Narcyz

Dostępność: wyprzedane
Cena: 370,00 zł 370.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Mennica Polska
Kod produktu: MON394

Opis

Parametry:

Kraj Niue
Rok 2022
Nominał 1 $
Próba srebra 999/1000
Waga 31,1 g
Średnica 40 x 40 mm
Nakład 500 sztuk
Certyfikat  Tak 
Etui  Tak 
Dostępna od  

 

Odsłonięcie urzekającej monety Niue 2022 o nominale 1 dolara Caravaggio Narcyz: arcydzieło Mennicy Polskiej 

W przestrzeni, w której sztuka przenika się z numizmatyką, moneta Niue 1 $ Caravaggio Narcissus 2022 autorstwa Mennicy Polskiej jawi się jako niezwykłe arcydzieło. Moneta ta wykracza poza swoją materialną formę, zamykając w sobie urok sztuki barokowej i esencję mitu Narcyza w namacalnym dziele artystycznego blasku. 

Rzut oka na artystyczny majestat: geniusz Caravaggia 

Caravaggio, luminarz epoki baroku, pozostaje kluczową postacią w historii sztuki. Moneta Niue 1 Caravaggio Narcissus 2022 składa hołd jego artystycznemu geniuszowi. Moneta nie jest jedynie przedmiotem kolekcjonerskim; to portal do świata, w którym światło, cień i emocje zbiegają się, tworząc ponadczasowe piękno. 

Dziedzictwo Mennicy Polskiej: Podnoszenie poziomu rzemiosła numizmatycznego 

W sercu tej wyjątkowej monety leży dziedzictwo Mennicy Polskiej, mennicy o bogatej historii od jej powstania w 1766 roku. Zaangażowanie mennicy w ochronę dziedzictwa kulturowego poprzez kunszt numizmatyczny jest wyraźnie widoczne w monecie Niue 1 Caravaggio Narcissus 2022. Każde uderzenie w tę monetę jest świadectwem ich niezachwianego zaangażowania w precyzję i innowacyjność. 

Artyzm w szczegółach: projektowanie i symbolika 

Urzekająca kreacja 

Projekt monety jest odą do kultowego arcydzieła Caravaggia „Narcyz”. Obraz Narcyza wpatrującego się w basen, urzeczonego własnym odbiciem, został oddany z wyjątkową szczegółowością. Każde pociągnięcie pędzla, każdy niuans zostaje ożywiony na metalicznym płótnie, oddając esencję zaabsorbowania sobą i pięknem, które Caravaggio chciał ukazać. 

Symbolika w refleksji 

Poza swoim urokiem wizualnym moneta zagłębia się w symbolikę. Kontemplacja Narcyza nad swoim odbiciem jest ponadczasową metaforą samopoznania i dwoistości ludzkiej natury. Moneta zachęca obserwatorów do zbadania zawiłego związku między tożsamością a percepcją – odwiecznego tematu, który odbija się echem na przestrzeni wieków. 

Podróż do mitologii i sztuki: Mit Narcyza 

Narcyz w nowej odsłonie 

Mit Narcyza wykracza poza swoje korzenie w mitologii starożytnej Grecji. Na przestrzeni wieków inspirowała niezliczoną liczbę artystów, pisarzy i myślicieli. Moneta Niue 1 $ Caravaggio Narcissus 2022 składa hołd temu mitowi, uwieczniając jego istotę poprzez sztukę numizmatyczną. To nowoczesna interpretacja, która kontynuuje ponadczasową rozmowę o miłości własnej, pięknie i introspekcji. 

Piękno i refleksja 

Opowieść o Narcyzie jest odzwierciedleniem fascynacji ludzkości pięknem i złożonymi emocjami, jakie ono wywołuje. Moneta oddaje trwałe znaczenie mitu i zachęca nas do refleksji nie tylko nad losem Narcyza, ale także nad naszym własnym postrzeganiem siebie w świecie nasyconym obrazami i lustrami. 

Sen kolekcjonera: numizmatyczne piękno i szacunek kulturowy 

Doskonałość numizmatyczna 

Dla kolekcjonerów i entuzjastów moneta Niue 1 $ Caravaggio Narcissus 2022 to skarb przepełniony wartością artystyczną i kulturową. Ucieleśnia ducha geniuszu Caravaggia i narrację mitu. Posiadanie tej monety przypomina trzymanie kawałka historii sztuki – początek rozmowy i świadectwo uznania dla twórczego dziedzictwa przeszłości. 

Połączenie kulturalne 

Ta moneta to coś więcej niż przedmiot kolekcjonerski; to świadectwo powiązań kulturowych. Trzymając go, angażujemy się w artystyczną wizję Caravaggia, starożytny mit Narcyza i dialog, jaki tworzą na przestrzeni czasu. To namacalny związek pomiędzy sztuką, mitologią i współczesnym uznaniem. 

Moneta nieskończonego piękna i refleksji 

Moneta Niue 1 $ Caravaggio Narcissus 2022 jest latarnią artystycznego blasku, oddając esencję geniuszu Caravaggia i trwałą narrację mitu. Moneta ta, wykonana przez Mennicę Polską, staje się płótnem do zgłębiania tematów piękna, postrzegania siebie i dziedzictwa artystycznego. To świadectwo mocy sztuki w przekraczaniu czasu, zapraszające nas do spojrzenia w refleksyjny basen kreatywności. 

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Opinie pochodzą wyłącznie od klientów, którzy kupili dany produkt (na podstawie Ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, Dz. U. z 2017 r. poz. 2070)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl